ליצירת קשר: 03-575-33-95

התחלתם לחשוד בסובבים אתכם?

מלאו פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליכם

בלש פרטי

מה ההבדל בין בלש פרטי לבין חוקר פרטי?

 צר לנו לאכזב את מי שחשב אחרת ולא נמתח אתכם כלל – חוץ מהשם בלש שאולי נשמע סקסי יותר, מזכיר סרטי קולנוע, ספרי מתח או סדרות בטלוויזיה, אין שום הבדל בין השניים.

 החוק, חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה, לא מכיר ולא מזכיר כלל את המושג בלש. מקצוע או עיסוק כזה לא מופיע בשום צורה ובשום הטיה, לא בתור בלש פרטי, לא בלשים פרטיים ואפילו המושג בילוש או הפעולה לבלוש איננה מופיעה בו. החוק מכיר ומתייחס רק לחוקר פרטי או מנהל משרד חקירות פרטיות, שאודותיהם ואודות ההבדלים ביניהם עמדנו בדף חוקרים פרטיים, בו ציינו שלחוקרים הפרטיים יש מגוון עיסוקים, כמו למשל: חוקר פרטי שעוסק בבגידות , מחקר עיסקי, חקירות רקע, איתור אנשים, יורשים ועוד…

 גם באנציקלופדיה האינטרנטית ויקיפדיה אין ערך בלש פרטי אלא חוקר פרטי, אשר נפתח במילים האלה: "חוקר פרטי או בלש פרטי הוא אדם העוסק בבילוש במסגרת אזרחית, במטרה לאסוף מידע…". בכך, גם ויקיפדיה אינה רואה הבדל בין שני המושגים הללו ואם כבר בויקיפדיה עסקינן, מצאנו לנכון לצטט ממנה גם את מה שנאמר בה בהמשך על הספרות הבלשית: "ספרות בלשית היא ענף ספרותי שהתפתח מאמצע המאה ה-19 והגיע לשיא שגשוגו בעשורים הראשונים של המאה העשרים. בענף ספרותי זה מתוארים סיפורי פשעים בצורת תעלומה, שבלש (איש משטרה, ,חוקר פרטי או בלש מטעם עצמו) פותר לקראת סיום הספר באמצעות הגיונו החריף ועל פי רמזים ועקבות השזורים לכל אורך הספר. ספרי הבלשים הם לרוב סדרתיים כשהבלש, גיבור הספר, פותר בכל ספר תעלומה אחרת. ז'אנר ספרותי זה קרוב לספרי ריגול וסיפורי פעולה".

 המקומות שבהם דווקא יש הבדלים ממשיים בין חוקר לבלש, הם גופי החקירה הרשמיים והממלכתיים כמו משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת, שבהם מבדילים במגוון של מקצועות בתחום החקירות, למשל בין: חוקריםבלשים, עוקבים, סוכנים סמויים, מפעילי סוכנים, בודקי פוליגרף, טכנאי מז"פ (זיהוי פלילי) וכו'.

 כמו שאומר נחמיה שטרסלר "שלא יעבדו עליכם" ושלא יספרו לכם סיפורים, בלשים פרטיים אינם יותר טובים או יותר מוצלחים מחוקרים פרטיים, או להיפך… בתחום האזרחי אין זה משנה אם קוראים לו בלש או חוקר, אבל בהחלט חשוב שהוא יהיה אמין, מקצועי, דיסקרטי, בעל רישיון מתאים ממשרד המשפטים, לא יקר מדי והכי חשוב ש… יהיה בן אדם.

 

החוקרים הפרטיים המנוסים ו… כמובן גם הבלשים הפרטיים המיומנים של פתרונות חקירות מיוחדות, עומדים כמובן לשירותכם, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בטלפון 03-5753395.

אתרים מומלצים

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל