ליצירת קשר: 03-575-33-95

התחלתם לחשוד בסובבים אתכם?

מלאו פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליכם

בדיקת פוליגרף

אז מה באמת מגלה בדיקת פוליגרף?

המילה פוליגרף מתקשרת אצל רובינו למשהו מלחיץ, מרתיע ומעלה חשש. עם זאת, ברגע שמבינים את מהות העניין, בדיקת פוליגרף יכולה להיתפס כתהליך לא מזיק, ואף מועיל לשני הצדדים במקרים רבים. משרד החקירות 'פתרונות – חקירות מיוחדות' מפעיל מכון פוליגרף מקצועי, שיכול לשמש למגוון מטרות.

האם פוליגרף הוא באמת גלאי שקר?

לא בדיוק. בדיקת פוליגרף היא לא מעשה קסם בסיומה ניתן לקבוע בוודאות האם אדם שיקר או לא. עד היום, טרם הומצאה מכונת אמת מושלמת, כזו שתחרוץ ותקבע חד משמעית לגבי תגובותיו של האדם.
בשורה התחתונה, פוליגרף הוא מכשיר רפואי, שבודק תגובות פיזיולוגיות של האדם בהתאם להשפעות חיצוניות, במקרה הזה – שאלות מסוימות. המכשיר בודק את לחץ הדם של הנבדק, המוליכוּת החשמלית של העור שלו, קצב הנשימה ורמת ההזעה. בחינה של כל הנתונים הללו יחד, אמורה להצביע על תגובות בלתי נשלטות של האדם.

בדיקת פוליגרף והשפעות חיצוניות

למרות העיקרון הפשוט יחסית של בדיקה כזו, ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על התוצאות ובעקבות כך, להשיג תוצאות לא מדויקות. לדוגמא, אדם ששרוי במתח ולחץ רב לקראת בדיקת גלאי שקר, עלול להפעיל תגובות בלתי נשלטות בלי קשר לשאלה שנשאל וכך להתגלות כדובר שקר, למרות שלא כך הדבר.
 
מצד שני, ישנם אנשים מומחים בזיוף תגובות (מרגלים או סוכנים סמויים למשל), שקור הרוח שלהם משפיע גם על אותן תגובות שהן כביכול בלתי נשלטות. וכך, בדיקת פוליגרף שתיעשה להם לא תחשוף את השקר, למרות שהוא קיים.

אז מדוע בדיקת פוליגרף כל כך פופולארית?

אם אלו פני הדברים, ישאַל האדם הפשוט, מדוע בדיקת פוליגרף עדיין נחשבת לפופולארית? מכמה סיבות: ראשית, דרך הפעולה של מכוני פוליגרף, כמו זה שבמשרד 'פתרונות – חקירות מיוחדות', נעשית כך שהיא מנטרלת כמעט לחלוטין השפעות חיצוניות. כך, כל תגובה של אדם שאינה קשורה לשאלות שנשאל, לא תשפיע על התוצאה.
שנית, בדיקות כאלו מתבצעות בדרך כלל בהסכמת שני הצדדים, מה שמנטרל את הסכנה שהתוצאות והתהליך כולו נכפו על הנבדק.

באילו מצבים נערכת בדיקת פוליגרף?

  • חקירות פרטיות במשרדי חקירות.
  • חשד לגניבה או מעילה בחברה.
  • בדיקת אמיתותן של תביעות ביטוח.
  • בחינת מועמדים למשרות שונות (במיוחד לתפקידים רגישים).
  • עימות בין שתי גרסאות שקשה להפריך.

בדיקת פוליגרף במשרד החקירות 'פתרונות – חקירות מיוחדות'

משרד החקירות הוותיק והמנוסה 'פתרונות – חקירות מיוחדות' מפעיל במשרדיו מכון פוליגרף, עליו מפקחים אנשי מקצוע החברים באיגודי הפוליגרף הישראלי והאמריקני. הבדיקות שמספק משרד חקירות 'פתרונות – חקירות מיוחדות' יכולות להתבצע במגוון שפות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית ועוד.
 
הבדיקות שמבצעים אנשי המשרד נעשות במכשיר פוליגרף חדיש ומשוכלל, שמעניק תוצאות ברמת דיוק גבוהה ביותר. בדיקת פוליגרף של משרד החקירות 'פתרונות – חקירות מיוחדות' נערכת בדרך כלל במטה החברה ברמת גן או ירושלים. במקרה הצורך, הן יכולות להתבצע גם במשרדי הלקוח שמזמין את הבדיקה.

רוצה לדעת את האמת? לחשוף שקר ? לדעת אם העובד מתאים ?

 

צור קשר וקבע פגישה עוד היום!

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל