ליצירת קשר: 03-575-33-95

התחלתם לחשוד בסובבים אתכם?

מלאו פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליכם

חוקרים פרטיים למעקבים והאזנות

חקירות פרטיות הן לא רק בסרטים, ואפשר לראות שימוש בחוקרים לניהול מעקבים והאזנות גם בחיים האמתיים, בין היתר מעקבים אחר העובדים ומעקבים אחר בן או בת הזוג.

בחקירה, חשוב לשים את הגבול בין מה שחוקי ומה שלא, וגם בין רציונליות לאובססיביות. בסרטים וסדרות יוצא לנו לראות איך חוקר פרטי מבצע מעקב ועושה האזנות לאנשים כדי לגלות את האמת עבור הלקוח ששכר את שירותיו.

אבל מדובר בתופעה שחוצה את גבולות המסכים, ואפשר לראות חוקרים בפעולה גם ביום יום. הבקשה לניהול חקירה היא בדיוק כמו זו שרואים בטלוויזיה או בקולנוע- אדם נכנס אל משרד החקירות ומבקש לעקוב או להאזין למישהו.

בגדול, הסיבה אינה חשובה לחוקרים, והם יהיו מוכנים לבצע את החקירה. אבל מהצד שלכם, בחירת חוקר פרטי צריכה להיעשות בהתאם לסוג החקירה שרוצים לנהל.

לצורך הדוגמא, אם מישהו רוצה לבדוק אם בן או בת הזוג בוגדים, צריך חוקר שיש לו ניסיון בחקירות בתחום האישות.

אומנם ישראל היא מדינה קטנה, אבל יש בה חוקרים פרטיים בשפע, וכל עת מתבצעת חקירה מסוג אחר. לאחרונה ראינו בחדשות שיש אפילו מעסיקים שעוקבים בכל דרך אפשרית אחר העובדים שלהם.

לפעמים הם מרחיקים לכת ונוקטים בשיטות שאינן חוקיות, כמו פריצה לחשבון המייל הפרטי של העובדים, שאינו משמש לצורכי עבודה.

מכאן שיש חשיבות רבה למקצועיות ולניסיון של החוקר הפרטי, והוא צריך להיות מודע לאתיקה של המקצוע ולדעת למתוח את הגבול בין מה שחוקי ומה שלא.

במידה וצריך חוקר פרטי מסיבה כלשהי, ההחלטה הראשונה והחשובה ביותר היא בחירת החוקר הנכון, זה שיכול להוציא את האמת אל האור, ולעשות זאת בדרכים "כשרות".

כאמור, צריך לבחור חוקר או משרד חקירות אם ניסיון ומוניטין בתחום החקירות המתאים. חשוב גם לבדוק הסמכה לכל חוקר ולבדוק רישיון להפעלת המשרד.

במידה ואין אותם, החקירה מתבצעת שלא לפי חוק. אם כן, כל אלה יגנו עליכם, וחשוב לומר שרק כאשר חקירה מתבצעת באופן חוקי, עם כל רישיון והסמכה שצריך, אפשר להשתמש בראיות שלה לצרכים משפטיים.

חוקרים פרטיים יכולים לבצע חקירות בתחומים שונים, אבל החקירה הכי נפוצה היא זו בתחום האישות. כשאדם חושד שבן הזוג שלו לא נאמן לו, עולה הצורך למצוא ראיות כדי להחליט מה לעשות הלאה או כדי לעמת את בן הזוג איתן. לפעמים החקירה יכולה לגלות שהחשדות אינן נכונות וכך להסיר דאגה מהלב.

אם כן, חקירות יכולות למצוא שאין סיבה לחשדות של הלקוח. במצב הזה, כשכבר יש את כל הראיות לכך שאין סיבה לחשוד, יש לקוחות שיגיבו באופן לא רציונאלי ויתעקשו על כך שהחוקרים ימשיכו בחקירה, או יפנו לחוקרים אחרים. אם אתם שוקלים לפתוח בחקירה, חשוב שתקציבו זמן מסוים לניהול החקירה, ותשימו לה סוף בתום התקופה.

רק ככה אפשר להתנתק מהחשדות והמתחים ולהמשיך הלאה. צריך למתוח קו ברור בין רציונליות לבין אובססיביות.

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל