ליצירת קשר: 03-575-33-95

התחלתם לחשוד בסובבים אתכם?

מלאו פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליכם

חקירות ביטוח

דוד תבע את חברת הביטוח בטענה כי אינו עובד עקב מוגבלות ביד ימין אשר נגרמה לו כתוצאה מתאונה במונית בה עבד. במשך מספר חודשים, קיבל דוד מדי חודש סכום של עשרת אלפים ש"ח בטענת אובדן כושר עבודה . לאחר תקופה זו, הוחלט לבצע מעקב סמוי אחריו שבמהלכו הוברר כי הוא עובד ומתפקד היטב, ולאחר שהוא עומת עם ממצאי המעקב הוא נדרש להחזיר את הכספים אותם קיבל במרמה.

חברות הביטוח השונות נעזרות מזה שנים רבות במשרדי חקירות בביצוע חקירות ביטוח. כמעט בכל תביעת ביטוח נעזרת חברת הביטוח משרד חקירות אשר יבצע בעבורה חקירה שבמהלכה הוא יבדוק האם טענותיו של המבוטח הנן נכונות ולא מדובר בניסיון להונות את חברת הביטוח.

בדרך כלל, כאשר מתקבלת בחברת הביטוח תביעה בתחום האלמנטרי (הגדרה ל ביטוח רכוש כבית, רכב וכו') ובתחום ביטוח החיים/נזקי גוף, מועברת התביעה למשרד חקירות אשר שולח מטעמו חוקר פרטי לצורך אישוש או הפרכת טענותיו של המבוטח . בתחילה לומד החוקר את התיק, ולאחר הוא נפגש עם המבוטח ושומע את גרסתו. לאחר הפגישה, מבצע החוקר פעולות במסגרת התיק, כאשר בעיקר מדובר בפעולות כגישה למשטרה לצורך צילום התלונה, גישה לבתי החולים, קופת חולים, תשאול של שכנים בני משפחה וכו'. בחקירות אלמנטריות, כמעט ולא מבוצעות פעולות מעקב/תצפית, אולם, בחקירות של תביעות ביטוח חיים או נזקי גוף ישנם פעמים שצריך מלבד פעולות חקירה פרונטליות לבצע גם פעולות סמויות שבמהלכן נבדק אם התובע אכן אינו עובד, שהוא אכן בעל המוגבלות הפיזית אותה הוא טוען וכו'.

במהלך השנים, נתקלנו לא אחת במבוטחים אשר טענו כי אינם עובדים או שהנם בעלי מוגבלות פיזית כזו או אחרת ולאחר ביצוע חקירה הוכח מעל לכל ספק כי טענותיהם הנן טענות סרק במטרה ולהוציא סכומי כסף מחברת הביטוח..

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל