ליצירת קשר: 03-575-33-95

התחלתם לחשוד בסובבים אתכם?

מלאו פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליכם

ככה תצמצמו סיכויי גניבת זהות

גניבת זהות היא דבר נפוץ, ואין ספק שהוא מורכב.

אולי לא תוכלו למנוע לחלוטין את האפשרות שזה יקרה גם לכם, אבל בהחלט

יש דרכים לצמצם את הסיכויים שיגנבו לכם את הזהות בעזרת חוקרים פרטיים

גניבת זהות היא וירוס שהתחיל להשתלט על העולם כשהטכנולוגיה התחילה להתפתח. ככל שהטכנולוגיה התפתחה, ככה אנשים מצאו דרכים רבות ושונות לגנוב לאנשים את הזהות שלהם. אחת הסיבות להתפרצות של תופעה זו היא העובדה שהמידע האישי שלנו זמין ונגיש היום בגלל הטכנולוגיה, לטוב ולרע. אך בכל מקרה, אם גם אתם נפלתם קורבן לגניבת זהות ואין לכם הוכחות חותכות, שווה לפנות אל חוקר פרטי או משרד חקירות שיעשה את העבודה, ולא רק ימצא את האשם אלא גם ימצאו ראיות נגדו. לפעמים גניבת הזהות היא בגלל חוסר תשומת לב שלנו, אולי אפילו תמימות ונאיביות. הדוגמא הכי טובה לזה נראתה על מסכי הקולנוע לא מזמן בסרט "חשבון משותף" (Identity Thief), שם הגניבה נוצרה בסיטואציה פשוטה מאוד, במהלכה הקורבן מסר את הפרטים שלו בשיחת טלפון אחת ובלי הרבה מחשבה.

לצערנו, במציאות הדברים הם לא כמו בסרט- גונבי הזהויות אינם נחמדים ובטח שלא קל למצוא אותם. היום, מי שרוצה לגנות זהות עושה את זה בצורה מתוחכמת יותר, ולרוב תוך טשטוש העקבות שעשויות להוביל אחריו. זו הסיבה שצריך חוקרים פרטיים במקרה מצער שכזה. אחת הסיטואציות הכי קשות שאדם שנגנבה לו הזהות עלול למצוא עצמו בה היא האשמות בביצוע עבירות שונות, אותן גונב הזהות ביצע תחת השם שלו. יש חפים משפע שבעל כורחם מודים באשמה כדי לצאת "בזול" מהפרשה, מכיוון שאין להם דרך להביא את גונב הזהות שלהם שיישא באשמה במקומם. אדם גם יכול למצוא את עצמו עם חובות או משכנתאות בסכומי ענק, דוחות חנייה ועוד. מפני שמדובר בסיטואציה שלא רק מכעיסה אלא גם משנה חיים, חוקר פרטי הוא איש שכדאי לפנות אליו, משום שהחקירה שלו היא הדרך הכי טובה גם למצוא את הפושע וגם להוציא את הקורבן מידי אשמה או חבות כלשהי.

כדי שהחקירה תתנהל היטב, והפושע יימצא, חשוב לבחור חוקרים פרטיים מנוסים בסוג חקירות שכזה. כמובן שהדבר הכי חכם לעשות הוא למנוע את גניבת הזהות מלכתחילה, או לפחות לצמצם את הסיכוי שזה יקרה, ואת זה אפשר לעשות כך:

  1. ודא שכל הגופים הגדולים שאתם לקוחות שלהם או שיש להם את הפרטים שלכם במאגר הנתונים שלהם, כמו בנקים או חברות כרטיס אשראי, ימסרו פרטים שלכם רק אם יתבצע זיהוי נכון בעת הפנייה. הזיהוי יכול להיעשות על ידי שאלות מקדימות שרק אתם תדעו לענות עליהן או קוד סודי.
  2. לא למסור פרטים אישיים בטלפון. אם רוצים להציע לכם מנוי, כרטיס אשראי חדש וכל דבר אחר, בקשו מהם לשלוח לכם את הטפסים הנדרשים לקבלת "הטבות" אלה דרך הדואר. אם לא ייענו לבקשה, נתקו את השיחה.
  3. בדקו על בסיס קבוע את התקציר של חשבון הבנק שלכם או כרטיס האשראי. אם יש חיוב שלא ביצעתם אתם או מי שנתתם לו אישור ורשות להשתמש בכרטיס שלכם, צרו קשר מידית עם הגוף המתאים.

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל