ליצירת קשר: 03-575-33-95

התחלתם לחשוד בסובבים אתכם?

מלאו פרטים ומומחים שלנו יחזרו אליכם

עבודתו של חוקר פרטי

חקירות פרטיות הן אחד התחומים והמקצועות הכי מרתקים. מי שיש לו חוש גישוש מפותח ויכולת לנתח מצבים וסיטואציות, זה בהחלט תחום שמתאים לו. אפשר להיכנס למשרד חקירות או לעבוד באופן עצמאי.

מבין כל התחומים שאפשר לבחור מהם לפיתוח קריירה, חקירות פרטיות הן התחום הכי מרתק שיש.

הרבה ילדים חולמים להיות חוקרים פרטיים ביום מן הימים, ויש מבוגרים שבאמת מצליחים להגשים את החלום הזה, והכל בזכות סקרנות יתרה ונטייה שלהם לרחרח בעניינים שלא שלהם.

כדי להיות חוקר פרטי לא צריך ללכת למסגרת לימודים מיוחדת כלשהי ולעמול במשך 3 או ארבע שנים, עוד לפני שבכלל צוברים ניסיון מעשי.

זו עוד סיבה טובה לפנות לתחום הזה. אז בעצם אפשר לעשות כסף בלי להוציא עשרות אלפי שקלים על לימודים.

אבל יש דרישות אחרות כדי להיות בתחום זה, והכל מוסדר במסגרת החוק. רק מי שעומד בכל הדרישות האלה יכול לקבל רישיון והסמכה לעסוק בתחום החקירות.

וכאמור, החוק לא כולל דרישה להשכלה כלשהי. עם זאת, כדאי לציין שיש תחומים שיכולים לעזור בעבודת החקירה הפרטית, כמו פסיכולוגיה וקרימינולוגיה.

חקירות פרטיות הן תחום בעל מוניטין יוצא דופן בשוק העבודה, ולמרות זאת, הדרך לעולם החקירות היא קצרה מאוד.

אנשים שרוצים להיות חוקרים פרטיים יכולים לצבור ניסיון במשרדי חקירות מקצועיים, תחת השגחה ופיקוח של מורשים בתחום.

ההכשרה הזו צריכה להימשך לפחות 3 שנים מלאות. בתום שנה וחצי, אפשר להיבחן במשרד המשפטים, ובתום 3 שנות ההשכרה מקבלים את הרישיון ואפשר להתחיל לעבוד כחוקרים.

לכל חוקר פרטי יש שתי אפשרויות: לעבור באופן עצמאי או לעבוד במשרד חקירות. אם סיימתם את תקופת ההכשרה, ועשיתם חייל כל הזמן הזה, אולי תוכלו להתברג במשרד שבו הוכשרתם.

וכמובן, משרדי חקירות אחרים ישמחו לקבל אתכם כחוקרים מן השורה. אם תבחרו להיות עצמאיים, לא תהיו תלויים באיש, תקבעו לעצמכם את שעות העבודה, תוכלו לבחור את החקירות שמעניינות אתכם, וכמובן תקבלו את כל הכסף של הלקוח, ולא רק חלק ממנו.

בין סוגי החקירות שתשמעו עליהן הרבה אלה חקירות של בגידות או חקירות גירושין. אולי אלה לא מסוג החקירות שאתם אוהבים, אבל הן בין המבוקשות ביותר, ושם נמצא רוב הכסף.

חוקרים פרטיים שרוצים לפעול בתחום החקירות הנ"ל, צריכים לזכור שמדובר בתחום האישות, ולכן צריך רגישות רבה כלפי הלקוח. דבר שני, גירושין הוא הליך משפטי, ומשום כך החקירה צריכה להיעשות בדרכים חוקיות כדי שהראיות יהיו קבילות בבית המשפט.

ולסיום, כל חוקר פרטי שרוצה לפתוח משרד חקירות משלו צריך לא רק את הרישיון לעסוק בתחום, אלא גם רישיון מיוחד לפתיחה וניהול של משרד חקירות.

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל